ریال
Farsi
جستجو
تصویر برای دسته  دوچرخه

دوچرخه

زیر دسته را انتخاب کنید

قیمت و خرید دوچرخه

دوچرخه ، موضوعی است که با خواندن مطالب این صفحه می توان متوجه شد که به چه عواملی بستگی دارد. همه ما در دوران کودکی عاشق دوچرخه سواری بودیم همانطور که بچه های امروزی هم همین حس را نسبت به آن دارند. سن که بالا می رود استفاده از دوچرخه علل دیگری دارد که به شخصی که می خواهد از آن استفاده کند بستگی دارد.

دوچرخه سواری در زمان کودکی از آرزوهای ما بود و حال که نگاه می کنیم حتی بچه های امروزی نیز از این موضوع لذت می برند. ولی برای بزرگترها نقش دیگری دارد.

در بین تمام فاکتورهایی که باید قبل از خرید بررسی کنیم، قیمت است. ابتدا باید محصول مناسب با عملکردی که از آن انتظار دارید را پیدا و انتخاب کنید. سپس قیمت آن را بررسی کنید.

آن ها را بر اساس معیارهای مختلف می توان طبقه بندی کرد. قیمت این محصول یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی میزان خرید و استفاده لذت بخش از آن تأثیر می گذارد.

قیمت دوچرخه به چه عواملی بستگی دارد؟

چه فاکتورهای بر روی قیمت تأثیرگذارند؟ هر کس که از این وسیله لذت بخش استفاده می کند، دلیلی برای استفاده از از آن دارد. ولی قیمت انواع آن برای هر کاربردی یک عامل مهم در خرید و فروش است.

قیمت محصولات رده کودکان، قالبا مناسب است هر چند باز هم هستند کسانی که خرید برای فرزندانشان برای شان مقدور نیست. کاش این امکان فراهم می شد تا همگان بتوانند بخرند.

عوامل موثر بر قیمت انواع دوچرخه چیست؟

این آیتم را می توان گفت حتی به طور روزانه تغییر کرده و دارای نوساناتی می باشد. قیمت انواع آن به فصلی که در آن هستیم نیز بستگی دارد. در فصل های بهار و تابستان که استفاده از این محصول افزایش پیدا می کند، قیمت آن بالا می رود. علت آن واضح است. وقتی تقاضا در این دو فصل افزایش می یابد، کسانی که در امر فروش هستند قیمت را افزایش می دهند.

عوامل موثر در قیمت

قیمت دوچرخه در فصل های مانند بهار و تابستان افزایش می یابد، علت این افزایش قیمت بیشتر شدن متقاضیان آن می باشد. در صورتی که قصد خرید دارید با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت بپردازیم.

برند تنه یا بدنه

در صورتی که جستجوی ابتدایی بازار کرده باشید حتما در یافته اید که مارک تنه در قیمت گذاری آن بسیار اثر گذار است. تنه های دوچرخه کوهستان یا دوچرخه شهری با برند هایی همچون جاینت، اسکات، پژو، مریدا و فوجی از بالاترین قیمت ها برخوردار بوده و بعد از آن برند هایی همچون ویوا، اورلورد، المپیا و … در رده پایین تر به لحاظ قیمتی نسبت به دسته اول قرار دارند. یکی از نکات مهم در برند تنه دوچرخه ایرانی یا خارجی بودن آن نیز می باشد، برند تنه هایی ایرانی قیمت های مناسب تری نسبت به رقیب خارجی خود دارند.

قطعات

بعد از تنه، نوبت به قطعات می رسد که از مهم ترین عوامل اثر گذار در هزینه خرید دوچرخه یا خرید دوچرخه برقی می باشد. در حال حاضر محصولات شرکت شیمانو با برند های Shimano, Accra, tourney به لحاظ قیمتی پیشرو بازار بوده و علت آن هم قطعات بی نظیر این محصولات است که آن ها را تبدیل به درجه یک و گران کرده است. و سایر  قطعات در رده های پایین تر قرار می گیرند.

قیمت ارزان

چنانچه قصد خرید دوچرخه ارزان کودکانه، بچه گانه یا شهری را داشته باشید، باید به سراغ دوچرخه ایرانی و قطعات چینی بروید. این محصولات نسبت به سایر برندهایی که در بالا ذکر شد ارزان تر هستند.

قیمت دوچرخه های جعلی

در خرید دقت کنید و با قیمت پایین فریب نخورید. به خاطر این که متأسفانه برخی از مدل های معروف مانند جاینت، فلش، ویوا، اورلورد و اسکات از معروف ترین برندهایی هستند که مدل های تقلبی آن ها در بازار وارد شده است. بهتر است با شنیدن قیمت محصولی که در این دسته قرار دارد، فریب نخورید. چرا که این مدل ها از مدلهای شناخته شدۀ دنیاست ولی مدل تقلبی آن در بازار وارد گشته و عده ای که خیلی در زمینۀ خرید و قیمت حرفه ای نیستند ممکن است دست به خرید این کالاهای تقلبی بزنند.

قیمت آن قدر اهمیت دارد که به راهنمایی خرید آنها بپردازیم؟ قبل از اینکه به سراغ خرید دوچرخه حتی با دانستن قیمت آن فقط به چند نکته ای اشاره می کنیم توجه کنید.

این سوالات را از خود بپرسید و هنگامی که به نتیجه و جواب منطقی و درستی رسیدید اقدام به خرید کنید.

  • یک دوچرخه چقدر هزینه دارد؟ اولین و ساده ترین سوالی که می توان در مورد آن یک کتاب نوشت. شما باید ابتدا با توجه به کاربرد دوچرخه، مدل مورد نظر خود را پیدا کنید، سپس دربارۀ آن تحقیق کنید. آن گاه به جواب این سوال می رسید.
  • هزینۀ یک دوچرخۀ خیابانی چقدراست؟ باید ابتدا تمام مدل های دوچرخه را بشناسید و بررسی کنید که این دوچرخه ای که به دنبالش هستید در چه دسته ای قرار دارد و قیمت دوچرخه منصفانه و برای شما مناسب هست یا نه.
  • بهترین دوچرخۀ روز دنیا کدام است؟ در این مورد مهم نمی توان با قاطعیت جواب داد ولی لزوماً بالاتر بودن قیمت آن نشانگر بهترین بودن نیست. بهترین بودن برای هر کسی تعریف مختص به خودش را دارد.
  • قبل از خریدن یک دوچرخه چه چیزهایی را باید بدانیم؟ که این اساسی ترین سوال ممکن است. قبل از خریدن فقط قیمت آن را ملاک قرار ندهید. ابتدا برای خود مشخص کنید که این محصول را برای چه کاری نیاز دارید، سپس به سراغ قیمت آن بروید.

قیمت دوچرخه حرفه ای جاینت ، فلش، ویوا، اورلورد، اسکات

یکی از نکات مهم در خرید محصولاتی مانند ویوا این است که است که متاسفانه اخیرا محصولات متفرقه با برچسب های غیر اصلی با هزینه های پایین تر و ارزان تر فروخته می شوند و لذا توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید این محصولات را دارید حتما از نمایندگی های مجاز خرید نمایید و به خاطر مبلغ پایین تر محصول غیر اصلی خرید ننماید. قیمت خرید دوچرخه برقی های برندهای معتبر نیز متاثر از قیمت برند های آن ها می باشد و چنانچه قصد خرید این محصولات را داشته باشید بهتر از نوع اصلی آنها را تهیه نمایید و از برقی کردن دوچرخه ها با این برند ها به صورت دستی خودداری نمایید.

مزایای استفاده از دوچرخه

دوچرخه جزو وسایل نقلیه پاک محسوب می‌شود که یک نوع وسیله نقلیه پدالی است که عامل حرکت و انتقال در آن نیروی انسانی است. دوچرخه دارای دو چرخ است که یک چرخ آن در جلو و یک چرخ آن در عقب است و این دو چرخ به یک شاسی متصل هستند. همچنین دوچرخه ها دارای زین هستند که بر اساس ضابطه ی جهانی دوچرخه سواری، زین آن ها باید بالاتر از سطح پدال قرار گیرد. این محصولات این قابلیت را دارند که با کیت دوچرخه برقی با استفاده از نیروی الکتریکی تامین شده توسط باتری دوچرخه برقی ، به یک وسیله نقلیه پاک تبدیل شوند.

فواید استفاده از دوچرخه

استفاده از این محصول باعث افزایش فعالیت بدنی و تحرک انسان می ‌شود. افرادی که دارای فعالیت بدنی و تحرک هستند، سلامت و شادابی بالاتری نسبت به افراد عادی دارند. فعالیت بدنی علاوه بر تضمین سلامت جسمی فرد، باعث مقاومت بالای انسان در برابر تنش های روانی و مشکلات زندگی و بیماری ‌ها می‌شود. علاوه بر این ها، دوچرخه سواری خود نوعی ورزش محسوب می‌شود که امکان دسترسی و استفاده از آن به راحتی صورت می گیرد و در مسافت‌ های کوتاه می توان ازآن به جای وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور برقی و … استفاده کرد.

دوچرخه سواری نوعی ورزش هوازی است که موجب تقویت قلب و عروق می شود و همچنین سبب تقویت ماهیچه های مفاصل زردپی، اطراف زانو، پشت ران، ماهیچه ‌های چهارسر ران، لیگافت ‌ها و لگن می شود و از آن جایی که این ورزش، دارای ریتم هماهنگ و نظم است، عملکرد سیستم قلبی و تنفسی را بهبود می بخشد. این ورزش نوعی ورزش مکمل برای ورزش دو محسوب می شود.

یکی دیگر از مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که به علت آن که استفاده از این وسیله ی نقلیه نیاز به سوخت ندارد، می تواند به عنوان یکی از راهکار های اساسی برای کاهش آلودگی هوا و کمک به بهبود کیفیت هوا مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از دوچرخه باعث بهبود شاخص کیفیت آلودگی هوا می شود.

دوچرخه کوهستان

هر آنچه که باید قبل از خرید دوچرخه کوهستان بدانید!

احتمالاً بیشتر افراد زمانی‌که به دوچرخه سواری در کوهستان فکر می‌کنند، در تصورات خود یک جوان سوار بر دوچرخه کوهستان را می‌بینند که در مکانی پر از مانع و سخت در حال سواری است و از روی لبه‌های خطرناکی عبور می‌کنند. اما واقعیت این است که دوچرخه سواری در کوهستان می‌تواند یک ورزش هیجان‌انگیز باشد که اواقت فراغت شما را به‌خوبی پر خواهد کرد.

دوچرخه سواری در کوهستان جزو آن دسته از فعالیت‌هایی است که در میان آمریکایی‌ها بسیار محبوب است. این ورزش برای افرادی که به دنبال هیجان و ماجراجویی هستند، جذابیت بسیار زیادی دارد. بنابراین در صورتی‌که شما نیز به دنبال راهی برای لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت و پر کردن اوقات فراغت‌تان با یک ورزش سالم و هیجان انگیز هستید، تنها کافیست یک دوچرخه کوهستان خریداری نمایید و سواری را شروع کنید.

در صورتی‌که قصد خرید دوچرخه کوهستانی را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید.

در چه مناطقی می‌توان از دوچرخه کوهستان استفاده کرد؟

دوچرخه کوهستان تنها مختص دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی یا دشوار نیست. بلکه در هر سطح از جاده گرفته تا مسیرهای دشوار می‌توان از آن استفاده کرد. از این‌رو، اکثر سواران با استفاده از این نوع در زمین‌های مسطح و پارک‌ها نیز سواری می‌کنند.

بیشتر افرادی که قصد تجربه هیجان بیشتر و پایین آمدن از سراشیبی‌ها را نیز دارند، معمولاً از مدلهای کوهستانی استفاده می‌کنند. همچنین برای عبور از موانع سخت، پرش و انجام دیگر ورزش‌ها نیز این دوچرخه کاربرد زیادی دارد و با توجه به کیفیت خوب و استحکامی که دارند، از وارد شدن آسیب به سوار جلوگیری خواهند کرد.

بنابراین این محصول فوق العاده تنها یک کاربرد ندارند و برای سطوح مختلفی می‌توان از آن استفاده کرد.

ویژگی‌های دوچرخه کوهستان

بدنه محکم و با دوام : مدل های کوهستانی مجهز به ویژگی‌های خاصی هستند که به محافظت از سوار کمک می‌کند. این نوع معمولاً بدنه‌ای بسیار محکم و با کیفیت دارند تا بتوانند در مقابل نیروهای مختلف مقاومت داشته باشند.

ترمزهای قوی : یکی دیگر از ویژگی‌های دوچرخه‌های مناسب برای‌ سواری در کوهستان این است که ترمزهای قوی‌تری دارند. این ترمزها برای جلوگیری از ساییدگی ترمزها پس از استفاده‌های سنگین کاربرد دارند.

لاستیک‌های پهن : لاستیک‌های پهن نیز یکی دیگر از مشخصه‌های دوچرخه های کوهستانی هستند که برای افزایش پایداری سواری استفاده می‌شوند. بنابراین سوار به کمک این لاستیک‌ها می‌تواند تعادل خود را بهتر حفظ کند.

دسته‌های نگهدارنده نزدیک به بدنه: طراحان مدلهای کوهستان معمولاً دسته‌های نگهدارنده را نزدیک‌تر به بدنه قرار می‌دهند تا سوار بتواند کنترل بهتری بر روی دوچرخه داشته باشد.

سیستم تعلیق پیچیده: سیستم‌های تعلیق پیچیده راحتی بیشتری را برای دوچرخه سوار فراهم می‌آورند و بهره‌وری آن‌ها را بیشتر خواهد کرد. مدل‌های کوهستان هم با استفاده از سیستم تعلیق پیچیده می‌توانند از سطوح ناهموار و دشوار عبور کنند. بنابراین این سیستم تعلیق تأثیرات ناخوش‌آیند افزایش سرعت در سرازیری‌ها و عبور از موانع سخت را کاهش می‌دهد.

انواع متریال به‌کار رفته در ساخت بدنه دوچرخه کوهستان

اولین چیزی که دوچرخه سواران حرفه‌ای برای خرید دوچرخه به آن توجه می‌کنند، نوع و جنس متریال به کار رفته در ساخت فریم یا همان بدنه است. برای تولید بیشتر مدل های کوهستانی از متریال‌هایی نظیر آلیاژ آلومینیوم یا فیبر کربن استفاده می‌شود. کمتر دوچرخه‌ای کوهستانی را می‌توان پیدا کرد که از استیل یا تیتانیوم ساخته شده باشد.

هر یک از این متریال‌ها دارای خصوصیت خاص خود هستند و منجر به تغییر وزن دوچرخه خواهند شد.

اما سوال این است که از بین آلیاژ آلومینیوم و فیبر کربن کدام یک از آن‌ها بهتر است؟

در حالت کلی برای مقایسه این دو متریال، جهت خرید بهترین دوچرخه کوهستانی می‌توان گفت که فیبر کربن سبک‌تر و قوی‌تر است، اما قیمت بیشتری نیز دارد. از طرفی آلومینیوم ارزان‌تر و بادوام‌تر است اما وزن آن نسبت به فیبر کربن، سنگین‌تر است.

از این‌رو، برای انتخاب مدل مناسب برای خودتان باید این عوامل را در نظر بگیرید و بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها برای شما اهمیت دارد. برای مثال در صورتی‌که بخواهید مدل سبک‌تری داشته باشید و هزینه بیشتری نیز در ازای آن پرداخت می‌کنید، این محصول با بدنه فیبر کربنی انتخاب خوبی برای شما هستند.

انواع دوچرخه کوهستان

تا به این اینجا با ویژگی‌ها و کاربرد دوچرخه های کوهستانی آشنا شدید. در این بخش انواع دوچرخه کوهستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در حالت کلی 4 نوع مدل کوهستانی داریم که عبارتند از:

1- دوچرخه کوهستانی Cross Country یا XC

دوچرخه کوهستان کراس کانتری برای سوارانی مناسب است که عملکرد رکاب زدن برای آن‌ها اولویت اصلی است. مدل های کراس کانتری شبیه به مدل های جاده ای هستند که تمرکز آن‌ها بیشتر بر روی کارایی و رکاب زدن راحت‌تر است. مدل‌های کراس کانتری چرخ‌هایی با سایز 29 اینچی دارند و وزن آن‌ها نیز نسبتاً سبک است.  از این‌رو، این مدل‌ها برای افرادی که می‌خواهند سرعت زیادی را در دوچرخه سواری کوهستانی داشته باشند، مناسب خواهد بود.

2- دوچرخه کوهستانی Trail

دوچرخه کوهستانی تریل چرخ‌های 27.9 یا 29 اینچی دارد و سیستم تعلیق آن‌ها می‌تواند در قسمت عقب یا جلوی دوچرخه باشد. لاستیک‌های این نوع تأثیر زیادی بر روی تعادل و کارایی آن دارند. از این‌رو با استفاده از آن‌ها می‌توان مسیرهای سرازیری یا هر نوع مسیر دشوار دیگری را طی کرد. نا گفته نماند که وزن این سری های کوهستان نیز چندان سنگین نیست.

3- دوچرخه کوهستان All Mountain or Enduro

دوچرخه های کوهستان آل مانتین یا اندورو تفاوت چندانی با مدل‌های تریل ندارند. در صورتی‌که قصد دارید با استفاده از یک مدل مناسب سطوح سربالایی را طی کنید، مدل های کوهستان آل مانتین یا اندورو انتخاب بسیار ایده‌آلی برای شما خواهند بود. این مدلها چرخ‌هایی 27.5 یا 29 اینچی دارند و از سیستم تعلیق خوبی برخورداند که کمک می‌کند راحتی بیشتری داشته باشید و تعادل خودتان را حفظ نمایید. بنابراین این مدل برای افرادی که به دنبال هیجان بیشتر و کشف مناطق دشوار هستند بسیار مناسب خواهد بود.

4- دوچرخه کوهستان Downhill & Freeride

دوچرخه کوهستان دانهیل یا فری راید، برای مسیرهای بسیار سخت و پرش‌های سنگین مناسب هستند. بنابراین با استفاده از این نوع  هیچ محدودیتی نخواهید داشت و می‌توانید در هر ناحیه‌ای‌ سواری کنید. فریم‌های سنگین و سیستم تعلیق در قسمت جلو جزو مشخصه‌های این مدل هستند.

جمع‌بندی

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بررسی کردیم انواع دوچرخه کوهستان داریم که انتخاب بهترین محصول از میان آن‌ها به کاربرد مدنظر شما بستگی دارد. بنابراین شما عزیزان برای خرید مدل کوهستان باید ابتدا مشخص کنید که تا چه کاربردی مدنظرتان است. سپس با توجه به قیمت دوچرخه کوهستان و جنس بدن آن‌ها می‌توانید نسبت به خرید اقدام نمایید.

دوچرخه شهری

دوچرخه شهری مناسب برای رفت و آمد در مسافت های کوتاه و داخل شهری طراحی شده اند. اغلب در پشت و یا جلوی این مدل ها قفسه هایی جهت حمل کیف و وسایل برای راحتی رفت و آمدهای روزانه دوچرخه سواران تعبیه شده است. جنس گلگیر مدل های شهری به گونه ای است که می تواند با انواع شرایط آب و هوایی (مرطوب و خشک) سازگاری داشته باشد. به طور معمول بدنه مدل شهری توسط میلگرد های سبک و صاف همانند مدل های متناسب با جاده های مسطح، ساخته شده اند. مدلهای شهری در برابر نا همواری های محیط داخل شهر کاملا محکم و قابل اعتماد بوده و می تواند حتی وزن های بالا را نیز تحمل کند. این نوع از محصولات در انواع مختلف از جمله دوچرخه برقی و همچنین مدل تاشو و غیره جهت تطابق با اهداف سواران از عملکرد طراحی می شوند.

خرید دوچرخه های شهری با قیمت مناسب

مدل های شهری به نوعی از این محصول گفته می شود که نوع طراحی و قطعات آن برای استفاده های درون شهری با هدف حمل و نقل در نظر گرفته شده است. معمولا در طراحی این نوع سطح می گردد که با لباس رسمی سوار و پیاده شدن از آن راحت باشد. در انتخاب قطعات نیز معمولا شرایطی در نظر گرفته می شود که در مسافرت های کوتاه درون شهری برای مدت طولانی خسته کننده نباشد.

قیمت انواع دوچرخه های شهری

این نوع در حال حاضر قیمتی معادل 350 دلار الی 1000 دلار بسته به شرکت سازنده و جنس آن را دارا هستند. البته مهم ترین عامل اثر گذار در قیمت این مدذ وزن آنها و قطعات به کار رفته در انها می باشد. دوچرخه برقی شهری هم یکی از انواع آن می باشد که قیمت آنها از 1200 دلار شروع می شود.

بهترین دوچرخه شهری

بهترین نوع آن است که دو نکته اساسی در آن رعایت شده باشد. اول صندلی آن می باشد که باید برای مسافرت های کوتاه درون شهری بهینه شده باشد تا موجب خستگی نشود. نکته بعدی لاستیک های گل ریز می باشد که برای عبور و مرور درون شهر روی خیابان های آسفالتی موجب خستگی نشود. و البته داشتن یک سبد برای قرار دادن وسایل شخصی یک نقطه قوت برای این نوع محصول حساب می شود.

راهنمای خرید دوچرخه های شهری

برای خرید این دوچرخه اول وزن آن را مورد توجه قرار دهید چرا که آن را به صورت روزانه استفاده می نمایید و باید حمل آن آسان باشد. جنس ترمزها باید از نوع خوب باشد چون در عبور و مرور درون شهر، ترمز نقش مهمی را ایفا می کند. ترمزهای لقمه ای جنس خوب برای مناطق گرم و خشک و ترمزهای دیسکی هیدرولیکی برای مناطق رطوبت دار مناسبت تر هستند.

دوچرخه شهری بانوان

دو عامل مهم که بسیار برای خانم ها دارای اهمیت  می باشند. اول سوار و پیاده شدن آن می باشد که باید راحت باشد و به همین دلیل مدلهایی که میله وسط آنها کوتاهتر است مورد توجه هستند. عامل بعدی ابعاد آن می باشد که ترجیح برای سایز های کوچکتر است. به همین دلیل دوچرخه تاشو یکی از نوع هایی است که تقاضای آن برای خانم ها رو به رشد می باشد.

دوچرخه شهری شهرداری

شهرداری به این دلیل که سواران آن از همه قشر و همه جنسیتی هستند معمولا محصولاتی را انتخاب می کنند که مورد پسند همه باشند. طبق نظرسنجی ها دوچرخه های U شکل یا بدون میله وسط راحت ترین نوع برای استفاده عموم است.

دوچرخه شهری جاینت

برند جاینت یکی از پرطرفدارترین نوع شهری در جهان می باشد. البته به دلیل قیمت بالای آن عموم مردم توان خرید آن را ندارند و به همین دلیل بیشتر مورد استقبال سواران حرفه ای و خاص می باشد.

دوچرخه شهری سبک

محبوب بودن این نوع و از طرفی افزایش تقاضا برای وزن هاب سبک باعث شده تا ترکیب سبک بودن و شهری بودن آن یکی از عوامل مهم برای خرید باشد.

3 موارد در جدول 4 موارد در جدول فهرست

Pro T1

Pro T1
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

PRO T1 #18 M

PRO T1 #18 M
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

PRO T1 #34 M

Pro T1
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

PRO T1 #48 M

PRO T1 #48 M
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

Pro T1 #50 M

Pro T1 #50 M
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

Pro T1 #59 M

59
315,000,000 ریال 329,000,000 ریال

Filter by:

Clear All
Close
Min: 1,980,000 ریال Max: 385,000,000 ریال
ريال1980000 ريال385000000